Toyota Zielona Góra

Pościgi i strzelanina w Zielonej Górze. Trwa obława za sprawcą potrącenia policjanta. W akcji psy tropiące, kontrole samochodów (ZDJĘCIA)

Trwa obława za kierowcą forda focusa, który na Szosie Kisielińskiej potrącił podczas ucieczki policjanta na motocyklu z nowosolskiej drogówki. fot. poscigi.pl

Od południa trwa obława za kierowcą forda focusa, który na Szosie Kisielińskiej potrącił podczas ucieczki policjanta na motocyklu z nowosolskiej drogówki. Policjanci strzelali do uciekającego forda. Kierowca zjechał kilkaset metrów dalej na pobocze i tam porzucił samochód. Trwa obława za kierowcą i dwoma pasażerami.

Wszystko zaczęło się na trasie S3.  Patrol nowosolskiej drogówki na motocyklach próbował zatrzymać do kontroli forda focusa. Kierowca zaczął jednak uciekać. Pędził w kierunku Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący fordem uciekając zjechał z trasy S3 do Zielonej Góry. Na Szosie Kisielińskiej staranował policjanta na motocyklu. Policjant na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci strzelali do forda

Policjanci ostrzelali uciekający samochód. W fordzie był kierowca oraz dwóch pasażerów. Uciekinier zatrzymał się kilkaset metrów dalej na poboczu. Tam kierowca porzucił forda i uciekł pieszo razem z dwoma pasażerami.

Natychmiast ruszyła obława za uciekinierami. – Został ogłoszony alarm dla zielonogórskiej komendy – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. W działania pościgowe włączeni zostali policjanci kryminalni, prewencji oraz drogówki. – Są również psy tropiące – mówi podinsp. Maludy.

Obława trwa

Obława o godz. 15.00 cały czas trwała. – Zatrzymanie sprawców to kwesta czasu – mówi podinsp. Maludy. W mieście oraz w okolicach jest bardzo dużo policji. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policjanci kontrolują również samochody.