Kierująca rozmawiała przez komórkę i wymusiła pierwszeństwo przejazdu na rondzie w Zielonej Górze (WIDEO CZYTELNIKA)

Do zdarzenia, nagranego przez naszego Czytelnika, doszło w poniedziałek, 5 marca, na rondzie Jana Pawła II. Kierująca rozmawiała przez komórkę, a drugą ręką zmieniała biegi i kierowała autem. Niestety, wymusiła pierwszeństwo przejazdu.

Nasz Czytelnik jechał ul. Wyszyńskiego w kierunku ronda Jana Pawła II. – Byłem już na rondzie i wtedy z ul. Łużyckiej wyjechała kierująca osobówką. Nie patrzyła czy ma miejsce. Musiałem hamować– relacjonuje autor nagrania.

Kierująca nie dość, że wymusiła pierwszeństwo, to jeszcze rozmawiała przez komórkę. – Jedną ręką trzymała telefon, drugą zmieniała biegi i kierowała – opisuje autor filmu. Po wjechaniu na rondo dość gwałtownie zwolniła. – Autem lekko zarzuciło, bo kierująca zdjęła rękę z kierownicy żeby zmienić bieg – opisuje nasz Czytelnik.

Polecane  Uwaga kierowcy. Głęboka wyrwa w asfalcie w Zielonej Górze (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Zielonogórska policja zachowanie kierującej ocenia jako skrajnie nieodpowiedzialne. – Rozmawiając przez telefon w czasie jazdy nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się  na drodze. W rzeczywistości tracimy czujność podczas jazdy – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Za takie zachowanie grozi mandat. – Nie kara jednak powinna być przestrogą dla kierujących, ale fakt, że rozmowa podczas jazdy przez telefon czy pisanie wiadomości sms są przyczynami zdarzeń drogowych – mówi podinsp. Stanisławska.

Polecane  Zjechała nissanem ze schodów w Zielonej Górze. Jak to zrobiła? (ZDJĘCIA)

Przed kilkoma laty na S3 doszło do tragedii. W ciężarówkę wjechała kobieta, która w czasie jazdy pisała wiadomość sms. Zginęła na miejscu.