Kom. Krzysztof Gajda zastępcą komendanta zielonogórskiej policji

Nowym zastępcą komendanta miejskiego zielonogórskiej policji został kom. Krzysztof Gajda, który był naczelnikiem sztabu policji. To doświadczony policjant, który ma dużą wiedzę dotyczącą prewencji.

Kom. Krzysztof Gajda to doświadczony policjant, który do służby w policji wstąpił we wrześniu 1996 r. Od początku związany z prewencją. Pracę rozpoczynał w ogniwie patrolowo – interwencyjnym w Zielonej Górze. Przełożenim widząc jego zaangażowanie oraz rozwój, zadecydowali o awansach. Gajda najpierw został kierownikiem ogniwa, a w kwietniu 2007 r. specjalistą zespołu Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych Sztabu Policji Komendy Miejskiej w Zielonej Górze. Już 3 lata później był zastępcą naczelnika wydziału sztab policji i prewencji, a w 2014 roku naczelnikiem tego wydziału.

Nowy zastępca komendanta miejskiego przez wiele lat brał udział lub dowodził wieloma zabezpieczeniami imprez masowych. Perfekcyjnie radzi sobie podczas m.in. zabezpieczania meczów żużlowych, imprez miejskich np. Winobrania. Brał udział w poszukiwaniach wielu zaginionych osób. Wielokrotnie dowodził działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta, m.in. działaniami „Dyskoteka” czy „Andrzejki”  dotyczącymi bezpieczeństwa w okolicach zielonogórskich lokali rozrywkowych, „ Bezpieczne Osiedle, czy „Blokers”.

Kom. Krzysztof Gajda jest mężem i ojcem dwóch synów. Wolny czas spędza aktywnie. Uprawia sport grając w koszykówkę w amatorskiej drużynie „Niebiescy”, biega i wędkuje. – Cenię sobie dobrą atmosferę w pracy i odpowiednie warunki pracy dla policjantów. Ważne jest dla niego dbanie o dobry wizerunek policji – mówi kom. Gajda.

Zostań kierowcą bolta