Kompletnie pijany kierowca przejechał przez środek ronda w Zielonej Górze. Może mieć ponad 4 promile alkoholu (ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

Kompletnie pijany kierowca przejechał przez środek ronda w Zielonej Górze

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 marca z samego rana na ul. Wrocławskiej. Kompletnie pijany kierujący volkswagenem, mieszkaniec Zielonej Góry, przejechał przez środek ronda w Zielonej Górze.

Do zdarzenia doszło z samego rana. jak informują na kierowcy Lubuskie Taxi, kierujący volkswagenem jechał ul. Wrocławską w kierunku Raculi. Pojechał prosto przez rondo św. Urbana. Uderzając w krawężniki poodrywa koła samochodu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce szybko dojechała zielonogórska policja. Kierca volkswagena był kompletnie pijany. Bełkotał i ledwo stał na nogach.

Kiedy 45-letni zielonogórzanin dmuchnął w alkomat okazał się, że ma aż trzy promile alkoholu. Wynik badania alkomatem był jednak rosnący.

– Kierujący został przewieziony do szpitala. Tam zostanie ustane, że może mieć ponad cztery promile alkoholu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Gdyby tak było kierujący zostanie w szpitalu. Jeżeli wynik będzie niższy niż 4 promile trafi do izby wytrzeźwień.

Kierujący wkrótce stanie przed sądem. 45-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna do nawet 30 tys. zł.

Na polecenie policji volkswagena odholowała pomoc drogowa Maxmar.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl