Toyota Zielona Góra

Konie wbiegły na drogę w Gorzowie. Doszło do wielkiej kraksy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konie wbiegły na Trasę Nadwarciańską w Gorzowie. Skończyło się rozbiciem kilku samochodów, śmiercią zwierzęcia i godzinnym korkiem.

Tuż przed godziną 11 policjanci patrolujący centrum Gorzowa Wlkp. zauważyli kilka koni wbiegających na most nadwarciański z pobliskiej łąki. Konie biegły mostem „pod prąd”, co powodowało, że jadące samochody natychmiast się zatrzymywały. Niestety, doszło do zderzenia dwóch samochodów i konia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zdarzenie to spowodowało rozległe obrażenia zwierzęcia, które było w stanie agonalnym. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Na drogach dojazdowych na most nadwarciański utworzyły się długie korki. Jednym z przejeżdżających kierowców okazał się lekarz weterynarii, który zatrzymał się i obejrzał ciężko ranne zwierzę. Obrażenia były na tyle rozległe, że lekarz weterynarii podjął decyzję o jego uśmierceniu.

Jednak w takich przypadkach każdy policjant, aby skrócić cierpienia może je uśmiercić. Reguluje to art.33 ustawy o ochronie zwierząt.

Ustalono także właścicielkę koni, na którą został nałożony mandat za niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA