Koszmarny wypadek. Mama szła z 4-latkiem przez pasy. Wtedy potrącił ich kierujący ciężarówką. Dziecko nie żyje (ZDJĘCIA)

Do strasznego wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ulicy 5-Stycznia w Wolsztynie. fot. Patryk Kaczmarek

Do strasznego wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ulicy 5-Stycznia w Wolsztynie. Kierujący ciężarówką potrącił mamę z 4-letnim dzieckiem. Chłopiec zginął na miejscu.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 29 sierpnia, przed godziną 16:00. Kierujący ciężarówką na przejściu dla pieszych na ulicy 5-Stycznia potrącił matkę z 4-latkiem. Dziecko zostało wciągnięte pod koła ciężarówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dziecko zginęło na miejscu

Na miejsce wypadu dojechały wozy strażaków karetka pogotowia ratunkowego oraz wolsztyńska policja. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Niestety 4-latek pomimo długiej reanimacji zmarł.

Ranna dostała również matka chłopczyka, na szczęście niegroźnie. Kobiecie na miejscu została udzielono pomocy przez psychologa.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem to 56-letni mieszkaniec Wschowy. – Mężczyzna był trzeźwy – informuje portal wlkp111.pl Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji 

Trwa ustalanie przyczyn oraz okoliczności tragicznego wypadku.