Samochody.pl - poscigi.pl

Ktoś postrzelił „Żuczka”. Sulechowscy policjanci zrzucili się na jego operację. Szukają też zwyrodnialca, który to zrobił (ZDJĘCIA)

W sulechowskim komisariacie prowadzone jest postępowanie w sprawie postrzelenia psa. Za zranienie psa grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z sulechowskiej patrolówki kilka dni temu zorganizowali zbiórkę wśród swoich kolegów z komisariatu na operację psa okaleczonego w wyniku postrzału. Piesek, który wabi się Żuczek musiał mieć amputowaną łapkę. Mundurowi zebrane pieniądze przekazali właścicielce czworonoga, żeby ta mogła pokryć koszty operacji. Kupili też za to karmę dla „Żuczka”.

W dniu, 26 marca, policjanci z Sulechowa przyjęli zgłoszenie od świadka, który w Klenicy znalazł rannego psa. Patrol Policji, który pojawił się na miejscu zawiózł czworonoga razem z właścicielką do weterynarza. Tam okazało się, że rana lewej przedniej łapki jest poważna i trzeba amputować kończynę.

– W opinii lekarza rana spowodowana była przez postrzał, prawdopodobne z broni myśliwskiej, a w łapie zostały kawałki ołowiu – mówi podin. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Ktoś postrzelił pieska w Klenicy

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Sulechowie mł. asp. Marcin Dawid, st. post. Mateusz Machnik i post. Julia Wojtas przejęli się losem postrzelonego „Żuczka”. Postanowili pomóc właścicielce pieska w pokryciu kosztów operacji.

Zorganizowali wśród policjantów i pracowników komisariatu zbiórkę na ten cel. Zebrane pieniądze przekazali właścicielce oraz dodatkowo kupili karmę.

Czytaj teżZastrzelił psa w Sulechowie na oczach dzieci. Sprawca zatrzymany. – Zaraz zacznie strzelać do dzieci, bo kopią w piłkę – mówi właścicielka psa

W sulechowskim komisariacie prowadzone jest postępowanie w sprawie postrzelenia psa. Sprawcy grozi kara do 3 lat więzienia. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat prosimy o kontakt z komisariatem policji w Sulechowie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl