Marek, Weronika i Anna oszukiwali na apartamenty i mleko w proszku dla dzieci. Zostali oskarżeni przez zielonogórską prokuraturę

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej wysłał do sądu aktu oskarżenia przeciwko Weronice W. oraz Markowi K. oraz Annie P. Ich ofiary straciły ponad 421 tys. zł.

Weronika W. i Marek K. zostali oskarżeni o to, że od 6 kwietnia do 10 lutego 2022 r. w Zielonej Górze i innych miejscowościach na terenie kraju, wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu oszukali wiele osób. Ich celem był zarobek na oszustwach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Swoje ofiary wprowadzili w błąd oferując wynajem apartamentów and morzem oraz w Górach, których nie mieli. Sprzedawali również mleka w proszku dla dzieci  i  zabawki. Ogłoszenia wrzucali na portal OLX . Oczywiście nie mieli żadnego towaru.

Para oszukała 651 osób zarabiając ponad 421 tys. zł. Z oszustw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Akt oskarżenia pary oszustów trafił do sądu w Zielonej Górze.

Oskarżona została również Anna P. Akt oskarżenia trafił do sądu we Wrocławiu. Śledczy ustalili, że od 13 grudnia 2019 r. do 15 lipca 2020 r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, Anna P. założyła dwanaście bankowych w kilku bankach. Dostępy do kont przekazała Markowi K. i Weronice W. sowim czynem pomogła parze w oszustwach.