Samochody.pl - poscigi.pl

Miał pirackie programy komputerowe. Grozi mu pięć lat więzienia

Policjanci z Żagania aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie w sprawie uzyskania i zainstalowania w komputerze nielegalnych oprogramowań.

W tym tygodniu policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą żagańskiej komendy zakończyli dochodzenie dotyczące nielegalnych oprogramowań komputerowych. Sprawa z aktem oskarżenia trafiła już do sądu.

Początkiem sprawy było zabezpieczenie w mieszkaniu 47-letniego mężczyzny twardych dysków komputera. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie ustalono, że mężczyzna jest podejrzany o nielegalne uzyskanie 24 różnych programów komputerowych, na szkodę trzech firm.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Straty związane z uzyskaniem, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, programów komputerowych bez zgody osób uprawnionych i zainstalowanie ich w swoim komputerze, zostały oszacowane na  kwotę blisko 12 tysięcy złotych.

Po zebraniu opinii biegłych Krzysztof M. usłyszał trzy zarzuty dotyczące posługiwania się cudzymi programami komputerowymi bez zgody właściciela. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl