Mieszkańcy chcieli lustro na ulicy. Będzie zamontowane

W ubiegłym roku, podczas debaty z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego, policjanci obiecali pomóc poprawić infrastrukturę drogową przy ul. Piastów. Rozwiązaniem problemu miał być montaż lustra drogowego. Dzięki policji na ulicy niebawem pojawi się lustro.

W ubiegłym roku krośnieńscy policjanci byli organizatorami debat z mieszkańcami. Podczas spotkań mieszkańcy informowali, między innymi, o zagrożeniach jakie widzą w związku z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Jeden z problemów dotyczył wyjazdu z osiedla na ul. Piastów. Mieszkańcy uskarżali się, że rosnące przy drodze drzewa, a także zaparkowane na pobliskim parkingu samochody, ograniczają widok na całą ulicę, czyniąc wyjazd niebezpiecznym.

Polecane  86-latka niszczyła plakaty Arłukowicza, potem wyzywała policjantów (ZDJĘCIA)

Podczas debaty policjanci obiecali, że zajmą się tym problemem. Skontaktowali się z zarządcą drogi, gdzie ustalili, że najlepszym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu będzie właśnie zamontowanie lustra drogowego.

– Nasze starania przyniosły efekt. Dostaliśmy odpowiedź od Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim, że postulat mieszkańców, dotyczący montażu lustra, zostanie zrealizowany – mówi kom. Norbert Marczenia z krośnieńskiej policji.