Mieszkańcy Żar pobili studenta w Zielonej Górze. Ofiara jest w szpitalu

Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie studenta na ul. Podgórnej. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań, a ofiara do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy, ok. godz. 2.00. Wracającego do akademika 23-letniego studenta  zaczepiło trzech młodych mężczyzn. – W pewnym momencie, po krótkiej wymianie zdań, mężczyźni stali się agresywni i zaczęli bić pięściami 23-latka – informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.  W trakcie bijatyki, sprawcy najprawdopodobniej posługiwali się także nieustalonym narzędziem, którym zadali pokrzywdzonemu cios w głowę. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjantów o całym zdarzeniu poinformował świadek. Mundurowi zatrzymali sprawców w kilkanaście minut później. Świadek zdarzenia rozpoznał trzech mężczyzn.

Zatrzymani mężczyźni to 19-latkowie, mieszkańcy Żar. Jak ustalili policjanci jeden ze sprawców był już wcześniej karany za pobicie. Młodzi mężczyźni  odpowiedzą za pobicie. Grozi im kara do 3 lat więzienia.