Samochody.pl - poscigi.pl

Młody, zdesperowany mężczyzna stał na wiadukcie w Nowej Soli. Liczyły się sekundy

zdesperowany mężczyzna stał na wiadukcie w Nowej Soli.

Do interwencji pełnej grozy doszło na wiadukcie kolejowym w Nowej Soli. Zdesperowany 22–letni mężczyzna stał za barierkami i groził popełnieniem samobójstwa. Na szczęście nie doszło tragedii.

Nowosolscy zostali poinformowani o możliwej próbie samobójczej mężczyzny, który wychyla się z wiaduktu kolejowego w Nowej Soli. Dyżurny wysłał na miejsce zdarzenia patrol prewencji. – Ci zastali 22-latka, który stał za barierkami wiaduktu – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjantów zareagowali błyskawicznie. Szybko udało im się zdjąć 22-latka z wiaduktu. Młody mężczyzna trafił pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża- . Godna pochwalenia jest również postawa osoby, której nie był obojętny los człowieka i wezwała odpowiednie służby – podkreśla mł. asp. Sęczkowska.

Pamiętajmy, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.

Tu znajdziesz pomoc

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę). Twój telefon może uratować czyjeś życie!

Pamiętaj, kryzysy życiowe są przemijające, zawsze można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl