Motocykliści otworzyli sezon. Pomogła policja (FILM, ZDJĘCIA)

Sezon motocyklowy w woj. lubuskim oficjalnie otwarty. W sobotę, 14 kwietnia, o godz. 13.00 na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego rozległ się ryk silników kilkuset maszyn. Chwilę później ruszyła wielka parada motocyklowa ulicami miasta, pilotowana przez funkcjonariuszy gorzowskiej drogówki.

W sobotę oficjalnie ruszył lubuski sezon motocyklowy. Setki miłośników „dwóch kółek” w asyście policji, dumnie przejechało trasę ulicami miasta. Po paradzie policja przygotowała ciekawe konkursy. Ratownik medyczny Robert Sołtys pokazał jak należy udzielać pierwszej pomocy rannemu motocykliście.

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni to pasjonaci, którzy z niecierpliwością czekają na sezon. – Drudzy to brawurowi zapaleńcy – podkreśla st. post. Katarzyna Węgrzyn z gorzowskiej drogówki. W większości przypadków są to jednak ludzie odpowiedzialni, świadomi zagrożeń z jakimi mogą się spotkać na drodze, przestrzegający przepisów ruchu drogowego, dbający o bezpieczeństwo własne i swoich pasażerów oraz każdego innego użytkownika drogi.

Polecane  Straszne. Mężczyzna zmarł przed komisją lekarzy w ZUS

– Niestety, istnieje również liczba tych nagannych zachowań, w których dla motocyklistów użytkowanie pojazdu jest sposobem na ,,pokazanie” się na drodze, a dodanie gazu to możliwość dostarczenia sobie wrażeń oraz popisania się przed innymi – wyjaśnia st. sierż. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji. Drogi publiczne często są dla nich torem wyścigowym. W rzeczywistości im większa prędkość, tym większe obrażenia i mniejsze szanse na przeżycie w razie wypadku.

Polecane  Płonie katedra. Na miejsce ruszyli strażacy i co zobaczyli? (ZDJĘCIA)

Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem, bądź przeszkodą narażony jest na większe niebezpieczeństwo. – Przed urazami chroni ich jedynie kask i odpowiedni ubiór – mówi st. sierż. Sławek.

Policjanci przypominają o ostrożności. W niektórych miejscach na drodze może leżeć piach, a kierowcy samochodów przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów.