Motocykliści stracili prawa jazdy, bo szaleli. Staną też przed sądem

Drogówka z Krosna Odrzańskiego zatrzymała prawa jazdy dwóm motocyklistom. Powód? Niebezpieczne wyprzedzanie i stworzenie zagrożenia na drodze. Jeden wiózł pasażerkę.

W niedzielę, 10 czerwca, patrol krośnieńskiej drogówki zauważył na ul. Pułaskiego rozpędzonego motocyklistę. Wyprzedził kolumnę samochodów na podwójnej linii ciągłej. Na widok patrolu chciał się schować za auta. Został zatrzymany. – Za spowodowanie zagrożenia na drodze motocykliście zostało zatrzymane prawo jazdy – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik drogówki w Krośnie Odrzańskim.

Polecane  Wstrząsające tłumaczenie matki brutalnie zgwałconej 9-latki

Motocyklista zostanie w dodatku ukarany przez sąd. Policjanci odstąpili od nałożenia na niego mandatu. 21-latek wcześniej miał już zatrzymywane prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Również w niedzielę prawo jazdy stracił 25-letni motocyklista. Na ul. Poznańskiej wyprzedzał samochody na podwójnej linii ciągłej podczas padającego deszczu. – W dodatku motocyklista wiózł pasażerkę – mówi asp. szt. Kocur. Za spowodowanie zagrożenia wypadkiem mężczyzna zostanie ukarany przez sąd. Krośnieńscy policjanci uznali, że w tym wypadku mandat to zbyt łagodna kara dla motocyklisty.

Polecane  ZIELONA GÓRA Komornik oszust ukradł 2,8 mln zł. Poszkodowanych jest 527 osób