Na lubuskie drogi wyjechali policjanci na motocyklach (FILM)

Wraz z poprawą pogody na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Pamiętajmy aby odpowiednio przygotować motocykle do sezonu. Od ich stanu technicznego również zależy bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników drogi. Policyjne motocykle zostały już przygotowane i wyruszyły w pierwsze patrole po drogach powiatu świebodzińskiego.

Policyjne motocykle zostały już przygotowane do sezonu i rozpoczęły patrole. Można je zobaczyć na drogach całego powiatu świebodzińskiego. Przez okres wiosenno-letni oraz kied pozwoli na to pogoda, policyjni motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa oraz reagować na kierowców poruszających się jednośladami.

Do ich obowiązków należeć będą też zabezpieczenia wielu wydarzeń o charakterze sportowym lub świątecznym, podczas których np. przeprowadzać będą pilotaże.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wiosenna aura ucieszyła przede wszystkim amatorów jednośladów. Od kilku dni zauważyć można zwiększony ruch motocyklistów. – Przypominają, że aby móc bezpiecznie cieszyć się z jazdy należy odpowiednio przygotować pojazd do sezonu. Po długim okresie zimowania konieczny jest przegląd techniczny oraz ocena stanu podstawowych elementów, takich jak: opony, poziom płynów, stan oleju, sprawność układów hamownia czy światła – mówi sierż. szt. Marcin Rucińsi, rzecznik świebodzińskiej policji. Od tego również zależy nasze bezpieczeństwo.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl