Toyota Zielona Góra

Naćpany fordem uciekał policji. 28-latek uderzył w ogrodzenie (FILM)

Kierowca forda był naćpany i jechał bez uprawnień

Naćpany 28-latek uciekając strzeleckiej policji uderzył w ogrodzenie. Kierowca i pasażer zostali obezwładnieni i zatrzymani. Jak się okazało 28-latek nie ma prawa jazdy. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 października. Policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli na jednej z ulic srebrnego forda. – Policjanci mieli podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Kierujący zjeżdżał na lewy pas i jechał całą szerokością drogi.

Kiedy policjanci dali sygnały do zatrzymania, mężczyzna zaczął uciekać. Pędził drogą krajową nr 22 w kierunku Dobiegniewa. Pościg zakończył się kilka kilometrów dalej, gdzie nieodpowiedzialny kierowca uderzył w ogrodzenie.

W fordzie był 28-letni kierowca i 34-letni pasażer. Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Kierowca był naćpany i jechał bez uprawnień. – Policjanci zabezpieczyli również środki odurzające w samochodzie i mieszkaniu pasażera – mówi mł. asp. Bartos.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Obaj usłyszeli zarzuty- pasażer posiadania narkotyków, a kierowca – ucieczki policji. 28-latki grozi teraz kara do 5 lat więzienia za ucieczkę policji. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. 28-latkowi grozi za to kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Toyota Zielona Góra