Wycinał katalizator z auta na osiedlu w Zielonej Górze i wtedy zatrzymali go policyjni wywiadowcy (FILM)

Złodziej katalizatorów zatrzymany w Zielonej Górze

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku 25-latka, który wycinał katalizator z renault zaparkowanym na jednym z osiedli w Zielonej Górze. Śledczy już ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej osiem kradzieży katalizatorów. Przy zatrzymanym znaleziono także narkotyki.

Zielonogórscy policjanci z zespołu wywiadowców zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, który chwilę wcześniej wyciął i próbował ukraść katalizator z renault megane. Straty właściciel wycenił na co najmniej 1,5 tys. zł. Podczas przeszukania 25-latka policjanci znaleźli przy nim też narkotyki.

Mężczyzna trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej policji. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany 25-latek był wcześniej wielokrotnie notowany, natomiast dotychczas nie był znany policjantom zielonogórskim. – W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej 8 podobnych kradzieży, do których dochodziło w różnych miejscach Zielonej Góry – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Policjanci ustalili, że to on jest podejrzany o kradzieże katalizatorów, m.in. z osiedla Pomorskiego oraz ul. Władysława IV.

25-latek usłyszał 9 zarzutów kradzieży, a także zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci analizują podobne zdarzenia i sprawdzają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych kradzieży.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika