Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Najlepszy lubuski policyjny patrol pracuje we Wschowie

Sierż. Adrian Zadora i st. post. Dariusz Brychcy to najlepsza lubuska para patrolowa. W świebodzińskiej komendzie rozegrano zawody finałowe „Patrol Roku 2012”.

Do rywalizacji przystąpiło 13 duetów z jednostek policji garnizonu lubuskiego. W przypadku zgłoszenia interwencji dotyczącej zakłócenia porządku, głośnej muzyki, awantur domowych, pobić, włamań i przeróżnych sytuacji, których nie sposób wymienić to ich jako pierwszych dyżurny jednostki wysyła na zdarzenie.

Policjanci pionu prewencji, którzy patrolują ulice i podejmują interwencje walczyli we wtorek o miano najlepszego patrolu. Zawody rozpoczęły się od testu wiedzy. Funkcjonariusze musieli wykazać się znajomością przepisów, ustaw i aktów prawnych, po nim musieli podjąć symulowaną interwencję w mieszkaniu, gdzie młoda kobieta z niewiadomych przyczyn straciła przytomność. Wnikliwej ocenie podlegała każda ich czynność i gest, który w realiach ma kolosalne znaczenie w trakcie akcji reanimacyjnej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dalsza rywalizacja przebiegała na strzelnicy, gdzie liczyła się nie tylko celność, ale także sprawne i bezpieczne posługiwanie się bronią. Kolejne konkurencje to techniki interwencji i bieg sprawnościowy.

Po wyczerpujących zmaganiach komisja sędziowska z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., podliczając wszystkie punkty ogłosiła werdykt;

I miejsce – sierż. Adrian Zadora, st.post. Dariusz Brychcy – KPP Wschowa

II miejsce – sierż. Artur Opszalski, sierż. Marek Jankowski – KMP Gorzów Wlkp.

III miejsce – st.sierż. Patryk Podłuski, sierż. Kamil Krupa – SPPP Zielona Góra

Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl