Nielegalny salon gier w Krośnie Odrzańskim ukryty w sklepie z częściami do samochodów (ZDJĘCIA)

Krośnieńscy policjanci oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali kolejny, nielegalny salon gier hazardowych. Działał pod przykrywką sklepu z częściami samochodowymi.

Pomimo likwidacji miejsc nielegalnego hazardu, w dalszym ciągu prowadzą działania operacyjne, a zdobyte informacje pozwalają im na wspólne podjęcie działań. Tym razem ujawnili trzy maszyny do gier hazardowych. To już kolejne nielegalne urządzenia, zabezpieczone w tym roku przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb.

Krośnieńscy policjanci oraz funkcjonariusze KAS z Gorzowa w czwartek, 14 maja, zapukali do jednego z lokali w mieście. Na drzwiach wisiała informacja auto części, ale to nie był sklep. – Zgodnie z przewidywaniami, nikt nie otworzył im drzwi – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Słysząc głosy dobiegające ze środka, podjęto decyzję o siłowym wejściu do lokalu. Na miejsce wezwano strażaków. Po chwili mundurowi usłyszeli także dźwięk tłuczonego szkła i weszli do środka.

W pomieszczeniu było trzech mężczyzn i trzy maszyny do gier hazardowych, z rozbitymi ekranami. Przesłuchani na miejscu mężczyźni nie przyznali się do korzystania z automatów, ani też do ich zniszczenia. Po czynnościach zostali zwolnieni. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzili funkcjonariusze KAS, którzy zabezpieczyli zdemontowane z lokalu maszyny.

Kara pieniężna, jaką może ponieść właściciel zabezpieczonych maszyn to 300 tys. zł. Ponadto grozi mu także kara do 3 lat więzienia. Wysoką karę pieniężną może ponieść również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.