Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Nieletni usłyszał aż 20 zarzutów kradzieży i włamań

16- letni mieszkaniec z miejscowości pod Gorzowem usłyszał 20 zarzutów za włamania i kradzieże, a także usiłowania kradzieży samochodów.

Pierwsze niepokojące sygnały zaczęły napływać do gorzowskich policjantów w listopadzie 2011 r. Wtedy doszło do wielu kradzieży, włamań i próby kradzieży do samochodów na terenie Gorzowa Wlkp.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci, mając na uwadze bardzo podobny sposób działań wszystkich ujawnianych zdarzeń, szybko zorientowali się, że za zdarzeniami może stać ta sama osoba. Podczas śledztwa ustalili, że w jednej z miejscowości pod Gorzowem jedzie kradziony fiat uno. Na miejsce szybko dojechali policjanci i zatrzymali samochód. Okazało się, że samochód prowadził 16-latek. Samochód ukradł dzień wcześniej. Szybko ustalono, że chłopak ma na sumieniu wiele prób kradzieży samochodów. Nie zdołał jednak pokonać ich zabezpieczeń.

16-latkowi przedstawiono łącznie aż 20 zarzutów, 10 z nich dotyczyło usiłowania kradzieży pojazdów, cztery kradzieże pojazdów, dwa przywłaszczenia skuterów, włamania do altanek oraz kradzieże radioodtwarzaczy samochodowych. Dzięki pracy policjantów większość utraconego mienia wróciło do pokrzywdzonych.

O losie 16-latka zadecyduje sąd dla nieletnich.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl