Toyota Zielona Góra

Nieletni włamywacz w rękach policji

Policjanci z II komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali w miniony weekend 17-letniego włamywacza, który wspólnie z innym mężczyzną ukradł komplet wędek oraz rower z pomieszczeń gospodarczych w Czerwieńsku. Wspólnikiem nieletniego był Tomasz S., który kilka tygodni temu trafił do aresztu za rozbój w Zielonej Górze.

W ubiegłą sobotę policjanci z II komisariatu zostali powiadomieni przez mieszkankę Czerwieńska, że z pomieszczenia gospodarczego, które znajduje się w pewnym oddaleniu od miejsca zamieszkania, skradziono komplet wędek oraz rower.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Czerwieńska, który trafił do policyjnej izby zatrzymań w niedzielę. Podczas postępowania policjanci ustalili, że 17-latek włamał się do pomieszczenia gospodarczego pokrzywdzonej wspólnie z Tomaszem S. na początku listopada. Tomasz S. w połowie listopada trafił do zielonogórskiego aresztu za rozbój. Przesłuchanie Tomasza S. w areszcie będzie możliwe za zgodą prokuratora, który prowadzi sprawę rozboju.

Zatrzymany 17-latek na początku listopada nie miał ukończonych 17 lat, czyli włamanie popełnił jako nieletni. Materiały z postępowania zostaną przesłane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

Dorosłemu sprawcy za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzję w sprawie nieletniego sprawcy czynu karalnego podejmie sędzia rodzinny.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi