Nowosolanka Anna W. wyłudziła ponad 750 tys. zł

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzanie kredytów za pośrednictwem podstawionych osób i fikcyjnej dokumentacji. Wyłudziła ponad 750 tys. zł.

Zatrzymana kobieta podejrzana jest o wielokrotne wyłudzenie kredytów na podstawie sfałszowanej dokumentacji i fikcyjnych zaświadczeń o zatrudnieniu. Z ustaleń policji wynika, że prowadzony przez podejrzaną proceder trwał od 2009 r. – Kobieta, zajmując się pośrednictwem kredytowym, namawiała do pomocy inne osoby. Dane fikcyjnych kredytobiorców, zwanych potocznie „słupami”, służyły do sporządzania umów kredytowych i wyłudzania gotówki z banków – wyjaśnia Katarzyna Wąsowicz, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Osoby zwerbowane do współpracy składały swój podpis na umowie kredytowej, przyjmując tym samym zobowiązanie, a uzyskane nieprawnie kwoty trafiały do organizatorki przestępczego procederu.
Nowosolscy policjanci ustalili, że zatrzymana kobieta przygotowywała dokumentację bankową w taki sposób, aby wniosek o udzielenie kredytu został pozytywnie rozpatrzony. Prowadzący postępowanie zebrali materiał dowodowy potwierdzający, że wartość uzyskanych z opisanego procederu środków przekracza 750 tys. zł. Analizując dokumentację funkcjonariusze ustalili także, że podejrzana działała najprawdopodobniej wspólnie z innymi osobami.

40-letnia Anna W., mieszkanka Nowej Soli, została zatrzymana i usłyszała już zarzuty. Na wniosek prokuratury kobieta została aresztowana. Grozi jej kara do 8 lat więzienia. Obecnie policjanci ustalają kolejne osoby, które pobierały opisane kredyty. W sprawie planowane są dalsze zatrzymania.

Eko pol - Poscigi.pl