Nowy komendant komisariatu w Lubsku. To efekt afery i odwołania podinsp. Pieniążka

Nowy komendant komisariatu w Lubsku nadkom. Krystian Szylko.

Komendant żarskiej policji kom. Mateusz Domaradzki powołał na komendanta komisariatu w Lubsku nadkom. Krystiana Szylko. To efekt afery oraz niezadowolenia z pracy poprzedniego komedanta.

W poniedziałek, 5 grudnia, w sali odpraw lubskiego komisariatu odbyła się uroczystość powołania komendanta komisariatu policji w Lubsku. Kom. Mateusz Domaradzki wręczył nadkom Krystianowi Szylce rozkaz o powołaniu na to stanowisko.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nadkom. Szylko w mundurze służy od 20 lat, w tym od 13 w Policji. Służbę rozpoczął właśnie w lubskim komisariacie, w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Następnie był dzielnicowym Zespołu Dzielnicowych, w 2013 r. jako pierwszy policjant garnizonu lubuskiego został nagrodzony w plebiscycie ,,Policjant, który mi pomógł”.

Nowy komendant komisariatu w Lubsku

Następnie był kierownikiem Referatu Prewencji, w 2015 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ostatnie 5 lat pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Lubsku, a od 3 miesięcy miał powierzone obowiązki Komendanta lubskiego komisariatu.

W dni 8, września, br. opublikowaliśmy artykuł o osobie cywilnej, która miała być dyżurnym komisariatu policji w Lubsku. – To absurd, brakuje policjantów, to na dyżurkę wsadzają cywila. Może na drogi w radiowozach też wyjadą cywile – mówili oburzeni policjanci.

We wtorek, 13 września został odwołany ze stawiska komendanta komisariatu podinsp. Robert Pieniążek. Zapytaliśmy o przyczynę odwołania komendanta, ale nie dostaliśmy na to pytanie odpowiedzi.

Stanowisko stracił również mł. insp. Armand Pisarczyk-Łyczywek, komendant żarskiej policji. To również efekt słabej pracy oraz afer na komendzie.

Eko pol - Poscigi.pl