To, co robi nowosolska policja chwyta za serce kolejny raz. Od razu zareagowali na marzenie Piotrka

Nowosolskich policjantów odwiedził Piotr Szewczak, uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Chłopiec jest z zamiłowania sportowcem oraz wielkim fanem policjantów.

W sobotę, 3 grudnia, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Policjanci solidaryzują się z osobami niepełnosprawnymi i chętnie udzielają im wsparcia. Z tej okazji mundurowi zaprosili Piotra, który marzył, by wcielić się w rolę policjanta. I tak się stało.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wzięli udział w akcji charytatywnej „Wspieramy z całego serca i na okrągło”, do której udziału zaprosił funkcjonariuszy Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Celem obchodzonego dnia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu ich w życie społeczne – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Z tej okazji nowosolskich policjantów odwiedził Piotr Szewczak, uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Chłopiec jest z zamiłowania sportowcem oraz wielkim fanem policjantów. – Pomimo niepełnosprawności jest przewodniczącym klasy, bardzo zaangażowanym w pracę samorządu uczniowskiego – mówi mł. asp. Sęczkowska. Jest także wolontariuszem oraz wzorowym uczniem.

Od dawna marzył o wizycie w komendzie nowosolskiej policji, więc bardzo ucieszył się, gdy miał okazję wcielić się w rolę policjanta.

Piotrek z zainteresowaniem słuchał ciekawostek o policyjnej służbie. Zobaczył „serce komendy”, czyli policyjną dyżurkę. Na koniec na placu przed komendą czekała na chłopca miła niespodzianka. Miał okazję z bliska obejrzeć radiowóz oraz sprawdzić działanie policyjnych sygnałów.

Policjanci z wielką satysfakcją pomogli spełnić marzenie Piotrka i tym sposobem również wesprzeć Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. – Zachęcają wszystkich do pomagania i wspierania osób niepełnosprawnych w pokonywaniu wszelkich barier – mówi mł. asp. Sęczkowska.