Samochody.pl - poscigi.pl

  Olbrzymia uprawa 300 krzaków konopi zlikwidowana przez policję

  Krzewy konopi indyjskich rosły w donicach i na kukurydzianym polu w Żelisławiu. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano cztery osoby mogące mieć związek z tym procederem.

  Likwidację uprawy konopi przeprowadzono w dniach 7 i 8 sierpnia b.r. w Żelisławiu w powiecie żagańskim. W akcji brało udział 15 policjantów. Ponad 200 krzaków rosło na kukurydzianym polu, 100 w donicach w pomieszczeniach gospodarczych.

  „Plantatorzy” zadbali o dobre warunki uprawy nielegalnych roślin. Wszystkie krzewy znajdowały się w donicach. Były nawadniane, o czym świadczą doprowadzone do nich węże. Te, które znaleziono w pomieszczeniach gospodarczych były dodatkowo oświetlane zestawem lamp.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Szacuje się, że z zabezpieczonych krzewów można by uzyskać nawet 15 kg suszu o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona złotych.

  Cztery osoby, które mogły mieć związek z tym procederem, zostały zatrzymane przez gorzowskich kryminalnych. Troje z nich to rodzina z powiatu żagańskiego, małżeństwo w wieku 55 oraz 52 lat oraz ich 30 – letni syn. Ostatnim zatrzymanym jest 29- latek, również z tego powiatu.

  Z uwagi, że prowadzone postępowanie ma status śledztwa, jeszcze dziś zatrzymane osoby zostaną przewiezione do prokuratury w Żaganiu, aby złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.