Oszustki podały się za pracownice ośrodka zdrowia i ukradły 3,5 tys. zł

Ofiarą trzech oszustek padł mieszkaniec Zielonej Góry, który wpuścił do swojego mieszkania trzy nieznane kobiety, które przedstawiły się jako pracownice służby zdrowia i zaoferowały darmowe masaże i badania. Dwie oszustki odwracały uwagę swojej ofiary, trzecia przeszukała mieszkanie. Ich łupem padło 3,5 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w środę 25 marca br. przy ul. Zawadzkiego „Zośki” w Zielonej Górze. Około godziny 11.00 do drzwi mieszkania zapukały trzy kobiety, które przedstawiły się jako pielęgniarki z pobliskiego ośrodka zdrowia i zaoferowały masaż i bezpłatne badanie. Nie spodziewając się, że są to oszustki, mieszkający tam starszy pan wpuścił je do domu. Sprawczynie wykorzystały jego nieuwagę i ukradły pieniądze w kwocie 3500 złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Cały czas mamy do czynienia z oszustami, którzy uczą się wykorzystywać łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób. Oszuści grają na uczuciach osób starszych i potrafią nimi manipulować. Osoby starsze, samotne, emerytów łatwiej jest przekonać np. do tego, że jeśli wpłacą określoną sumę pieniędzy uzyskają dodatek do emerytury czy renty. Oszuści bardzo często bazują na niewiedzy np. dotyczącej przepisów unijnych i próbują to wykorzystać wmawiając, że dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej w mieszkaniu zostanie wykonany remont instalacji wodociągowej czy gazowej.

– Te wszystkie argumenty to tylko pretekst aby dostać się do mieszkania. Po wejściu do środka oszuści próbują odwrócić naszą uwagę i w tym czasie niepostrzeżenie zajrzeć do szafki w poszukiwaniu pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Tak też się stało tym razem – mówi podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji.

Policja przypomina – jeśli mają Państwo w rodzinie starsze i samotnie mieszkające osoby – rozmawiajcie z nimi na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu – ostrzegajcie, że nigdy nie powinny wpuszczać obcych do domu i nie powinny dawać pieniędzy  osobom nieznanym.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

– nie wpuszczać obcych osób do domu,

– nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,

– w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 997) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIETAJMY! Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary!

Reklama pościgi