Oszustki sprzedające obrusy ukradły zielonogórzance ponad 10 tys. zł

Dwie kobiety o ciemnej karnacji weszły do mieszkania starszej zielonogórzanki i pod pozorem sprzedaży obrusów, przeszukały mieszkanie i ukradły oszczędności oraz biżuterię. Zielonogórzanka straciła ponad 10 tys. zł.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 lutego. Do drzwi mieszkania w bloku przy ul. Monte Cassino zapukały dwie kobiety. Starsza zielonogórzanka wpuściła je do mieszkania. – Jedna z kobiet zaczęła pokazywać jej obrusy rozkładając tak, żeby kryć to co robi druga z kobiet – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W tym czasie druga  z oszustek przeszukiwała pokój. Kradła co tylko miało wartość. Po chwili obie kobiety o ciemnej karnacji wyszły z mieszkania zielonogórzanki. Okazało się, że ukradły pieniądze i biżuterię. Kobieta straciła w sumie ponad 10 tys. zł.

– Nie wpuszczamy obcych osob do domu, tym bardziej kiedy są nachalne i wzbudzają jakiekolwiek zastrzeżenia  – przypomina podinsp. Stanisławska. Oszustki oferujące obrusy są tak nachalne i sprytne, że zaraz po otwarciu drzwi od mieszkania starają się wejść do środka.

Reklama pościgi