Toyota Zielona Góra

Peri już się szkoli. Potem zacznie węszyć

Peri zaczęła szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Peri to suczka rasy owczarek holenderski, która w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczęła właśnie specjalistyczne szkolenie pod czujnym okiem swojego przewodnika sierż. Tomasza Leśniaka z wydziału prewencji policji w Międzyrzeczu. W trakcie kursu Peri zostanie wyspecjalizowana jako pies patrolowo-tropiący do działań bez kagańca.

Psy patrolowo-tropiące używane są w służbie patrolowej do przeszukania terenu i pomieszczeń, pościgu za osobą oraz podczas zasadzek. Stanowią pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, przy zatrzymywaniu osób oraz ich doprowadzaniu i konwojowaniu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mogą być również używane do tropienia śladów ludzkich szukając osób zaginionych czy sprawców przestępstw. Ten szczególny rodzaj wyszkolenia daje wiele możliwości by skutecznie dbać o bezpieczeństwo. Kurs specjalistyczny przewidziany jest na sześć miesięcy.

Nowy pies w policji w Międzyrzeczu

– Na szkoleniu pies buduje więź ze swoim przewodnikiem, uczy się dyscypliny, komend oraz technik tropiących. Szkolenie to również czas na stworzenie zgranego duetu przewodnik-pies, który już niebawem realizował będzie zadania wynikające ze specyfikacji służby – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Komenda policji w Międzyrzeczu ma wyspecjalizowany tor szkoleniowy, gdzie psy służbowe mogą udoskonalać swoje umiejętności pod czujnym okiem swoich przewodników.

Po zakończeniu kursu specjalistycznego Peri wraz ze swoim przewodnikiem będą pełnili służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu międzyrzeckiego.

Toyota Zielona Góra