Pięć osób zamieszanych w kradzież złomu

Nowosolscy policjanci zakończyli sprawę dotyczącą kradzieży i nielegalnej sprzedaży żeliwnych elementów. W obrót nielegalnych sztabek wmieszanych było pięć osób. Każdy z nich usłyszał już zarzuty.

Pierwsze sygnały o nielegalnym obrocie złomu, nowosolscy policjanci otrzymali w połowie kwietnia tego roku. Na jednym ze skupów mundurowi ujawnili 92 sztuki prób żeliwnych. Ustalono, że transakcji dokonał mężczyzna, który 920 kg żeliwa przywiózł samochodem m-ki Mercedes Sprinter. Niespełna 10 minut później funkcjonariusze podczas kontroli drogowej zatrzymali właściciela pojazdu. Na skrzyni ładunkowej samochodu znajdowały się jeszcze drobne kawałki żeliwa. 53-letni Bogusław W. – mieszkaniec Nowej Soli trafił do policyjnego aresztu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tego samego dnia mundurowi z Nowej Soli otrzymali informację o włamaniu do laboratorium jednego z zakładów, skąd zginęły sztabki. Wszystko wskazywało na to, że za sprawą nielegalnej sprzedaży oraz włamania stoi zatrzymany Bogusław W. Dopiero dalsze czynności pokazały, że w sprawę zamieszanych jest więcej osób. W ciągu kilku następnych dni policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali jeszcze cztery osoby podejrzewane o udział w pozbyciu się nielegalnie nabytego żeliwa.

Do sprawy zatrzymano małżeństwo, które prowadzi skup surowców wtórnych a także kobietę, która jako pracownik w miejscu skupu przyjęła elementy prób żeliwa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że za sprawą włamania stoi Krzysztof S., 21-letni mieszkaniec Nowej Soli. Sprawa stała się jasna i klarowna. Każdy z zatrzymanych miał swój udział. Wszystko zaczęło się od włamania do zakładu. Kierowca, który został zatrzymany jako pierwszy podstawił auto w celu pomocy przetransportowania skradzionych 920 kg żeliwa. Kolejno swój udział w sprawie miało małżeństwo prowadzące skup surowców wtórnych Zdzisław oraz Małgorzata M. Mężczyzna, będąc w kontakcie ze sprawcą włamania pomógł mu w pozbyciu się nielegalnego żeliwa w zamian za korzyść finansową.

Zarzut nieumyślnego paserstwa usłyszała także Grażyna O., pracownik skupu złomu

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl