Piesi mogli zginąć na pasach. Było o krok od tragedii

Dwie mrożące krew w żyłach sytuacje nagrały kamery w samochodach egzaminacyjnych zielonogórskiego WORD. Dzięki temu policji udało się dotrzeć do kierowców. Jeden z nich stracił prawo jazdy, drugi dostał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Do pierwszej sytuacji doszło na przejściu przy al. Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze. Samochód prowadzony przez osobę zdającą egzamin na prawo jazdy zatrzymał się przed przejściem. Pieszy wszedł na pasy i wtedy prawą strona jezdni śmignął obok niego kierowca osobówki. Na szczęście pieszy zatrzymał się. – Dzięki nagraniu kierowca dostał mandat w wysokości 500 zł . Na jego konto trafiło 10 punktów karnych za tak niebezpieczny manewr – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do drugiej i wiele groźniej wyglądającej sytuacji doszło na ul. S. Wyszyńskiego. Osoba piesza weszła na pasy przepuszczona przez samochód egzaminacyjny. Kiedy była na środku przejścia tuż obok niej z dużą prędkością przejechała osobówka. Piesza odskoczyła w tył. Dzięki temu nie doszło do potrącenia, którego skutki z pewnością byłyby tragiczne.

– Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa jego wyczynu na pasach znajdzie finał w sądzie – mówi podinsp. Tchorowski.

Sprawcy dwóch tak niebezpiecznych manewrów zostali ukarani dzięki nagraniom z samochodów egzaminacyjnych. – Dzięki doskonałej współpracy z zielonogórskim WORD-em udało nam się dotrzeć do kierowców i ukarać ich – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Cały czas trwa akcja „Bezpieczny pieszy” wprowadzona przez insp. Sebastiana Banaszak, szefa zielonogórskiej policji. Współpraca z WORD-em jest jej doskonałym elementem. Zielonogórscy policjanci codziennie przyglądają się rejonom przejść dla pieszych. Wszystko po to, aby było jak najbezpieczniej. Liczba potraceń niestety jest spora, stąd konieczność takiej akcji.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl