Pijani nieletni wandale zniszczyli dziewięć samochodów

Dzielnicowi zatrzymali dwóch nieletnich pijanych mieszkańców Żar, którzy uszkodzili dziewięć zaparkowanych samochodów. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Nad ranem z piątku na sobotę, 9 marca, dyżurny żarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które demolują samochody zaparkowane przy ul. Wrocławskiej. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi.

Wysiadając z radiowozu policjanci zauważyli młodych mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu policjanci dogonili nieletnich i doprowadzili do żarskiej jednostki, gdzie zostali przekazani opiekunom prawnym.

Polecane  Ukradł samochody warte 150 tys. zł 29-latek nie przyznaje się (FILM, ZDJĘCIA)

Obaj byli pijani. 13-latek wydmuchał 0,62 promila, a 16-latek 1,62 promila alkoholu. Policjanci docierają do pokrzywdzonych właścicieli samochodów. Co najmniej 9 pojazdów zostało uszkodzonych przez pijanych nieletnich wandali. To głównie pourywane i zbite lusterka i porysowany lakier.

Nieletni tłumaczyli tym, że chcieli popisać się przed sobą. Po zgromadzeniu materiałów sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.