Poważny wypadek w Zielonej Górze. Potrącenie na pasach. Sprawca to 18-latek (ZDJĘCIA)

Do potrącenia doszło we wtorek, 12 marca, na przejściu dla pieszych przy ul. Michalskiego. Kierujący fordem 18-latek potrącił mężczyznę. Ranny potrącony został zabrany do szpitala. Nie mógł poruszać nogami.

Mężczyzna był już na przejściu dla pieszych. Ulicą Michalskiego w kierunku ul. Ptasiej jechał kierujący fordem. Z dużą siłą potrącił pieszego, który upadł daleko od przejścia. Na pomoc potrąconemu ruszyli piesi oraz inni kierowcy.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska drogówka. Ludzie okryli rannego mężczyznę folią termiczną. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Nie wiedział co się stało. Nie mógł poruszać nogami.

Polecane  Kierujący skodą zagapił się i uderzył w zaparkowane audi

Z ustaleń policji wynika, że winnym potrącenia jest 18-letni kierowca forda. – Pieszy prawidłowo przechodził przez pasy – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Zdaniem kierowcy forda to pieszy wtargnął na pasy prosto pod jego auto. – Nie jechałem szybko – mówi nam kierowca forda. Zapewnia, że nie chciał potrącić pieszego.

– Kierowcy forda, sprawcy potrącenia, zostało zatrzymane prawo jazdy – mówi podinsp. Stanisławska.

Langner odszkodowania
Reklamy