Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijani sadyści dręczyli swoje rodziny

Prawie 3,5 promila alkoholu miał 55-latek z gminy Strzelce Krajeńskie, zatrzymany przez strzelecką policję za przemoc w rodzinie.

W niedzielę o godz. 14.30 oficer dyżurny strzeleckiej policji, otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze wsi w gminie Strzelce Krajeńskie 55-letni mężczyzna wszczął awanturę domową.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pijany mężczyzna po raz kolejny urządził w domu piekło. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali awanturnika. Jak się okazało, 55 – latek wyzywał, szarpał i wyganiał z domu konkubinę swojego syna. Awanturnik był pijany. Miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia dyżurny jednostki otrzymał następne zgłoszenie, że na terenie jednej z wsi w gminie Drezdenko kolejny pijany 25-latek wszczął awanturę domową. Młody mężczyzna groził swojemu ojcu pobiciem. Uszkodził drzwi w jednym z pomieszczeń. Na miejsce natychmiast udał się patrol. 25-latek również został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy! Sprawcy przemocy w rodzinie często starają się doprowadzić do izolacji społecznej swoje ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Odizolowanie i ukrywanie przed innymi swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a „władza” sprawcy rośnie. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Zawsze! Pamiętaj o tym. Zareaguj, zadzwoń 997 lub 112.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl