Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Pijany 16-latek prowadził audi. Uciekając policji uderzył w drzewo

  Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 16-letniego mieszkańca gminy Zwierzyn, który prowadził pojazd bez uprawnień i miał blisko promil alkoholu w organizmie. Sprawa trafi do sądu.

  Do zdarzenia doszło we wtorek 5 marca br. kilka minut przed 17.00. Policjanci ruchu drogowego patrolujący okolice gminy Drezdenko zauważyli, jak z leśnej drogi na drogę asfaltową wyjeżdża audi. W momencie, kiedy oznakowany radiowóz przejeżdżał obok, kierowca audi gwałtownie na wstecznym biegu z dużą prędkością cofał się w głąb leśnej drogi.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Funkcjonariusze natychmiast zawrócili i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W tym czasie kierujący audi nie zapanował nad pojazdem i uderzył w  sosnę. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn. Badanie wykazało, że chłopak miał blisko promil alkoholu w organizmie.

  Po wykonaniu niezbędnych czynności sprawcę przekazano opiekunom. Okazało się również, że ten sam 16 –latek w lutym b.r. dokonał kradzieży pojazdu.

  W dniu 7 marca nieletni został przesłuchany jako sprawca czynu karalnego, ponieważ przywłaszczył sobie pojazd, który nie należał do niego. Z uwagi na wiek, będzie odpowiadał na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny w Strzelcach Krajeńskich.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl