Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany Gruzin zatrzymany przez ludzi. Jechał zygzakiem ciężarowym iveco

Dzięki ujęciu obywatelskiemu sławscy policjanci zatrzymali we wtorek, 12 lipca, w centrum Sławy pijanego kierowcę iveco. 29-letni Gruzin jechał środkiem drogi. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

We wtorek, dyżurny wschowskiej policji otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy ciężarowego iveco, który został zatrzymany na drodze przez innego kierowcę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że siedzący za kierownicą obcokrajowiec był pijany.

Mężczyzna chwilę wcześniej jechał całą szerokością drogi i zygzakiem w Sławie. Odważny zgłaszający wykorzystując na drodze sytuację kiedy jadący przed nim kierowca iveco zatrzymał się, bo chciał skręcić w lewo. – Wtedy zajechał mu drogę swoim samochodem i zabrał kluczyki od pojazdu – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji w Sławi .

Na miejsce szybko dojechał patrol sławskiej policji. Kierowcy Iveco, obywatel Gruzji był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny 29-latek oświadczył policjantom, że prawo jazdy zostawił w swoim kraju.

Zatrzymany 29-latek w najbliższym czasie usłyszy zarzut prowadzenia po pijanemu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna do 30 tys. zł.

– Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca województwa dolnośląskiego, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze – mówi kom. Piwowarska.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl