Gdyby 28-latek sprzedał narkotyki, które wytwarzał zarobiłby pół miliona złotych

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zebrali materiał dowodowy, który pozwolił skierować do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna w ubiegłym roku został zatrzymany przez policjantów, którzy postawili mu zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Gdyby nielegalne substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tys. porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych.

Jeszcze w ubiegłym roku dzięki pracy operacyjnej kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego wtedy o uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. – Jego zatrzymanie było poprzedzone zebraniem i wnikliwą analizą materiału dowodowego – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Zwieńczeniem pracy policjantów było zatrzymanie 28-latka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli w trzech różnych miejscach marihuanę o wadze ponad 5 kilogramów i kilkadziesiąt gramów grzybów halucynogennych. Efektem pracy mundurowych było również zabezpieczenie 65 krzewów konopi.

Gdyby nielegalne substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tysięcy porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych.

Kryminalni zabezpieczyli również od 28-latka pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.

Pod koniec czerwca br. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna usłyszał w sumie cztery zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.