Będzie więcej patroli na zielonogórskiej starówce. Problemem są burdy i zakłócanie porządku (ZDJĘCIA)

Będzie więcej patroli na zielonogórskiej starówce.

Zielonogórscy policjanci oraz magistrat opracowują plan dotyczący poprawy bezpieczeństwa w tak zwanym rejonie wzorowego porządku. To teren obejmujący ulice: Żeromskiego, Aleję Niepodległości, Stary Rynek, Kupiecką i Plac Teatralny.

Od kilku tygodni policjanci współpracują z władzami Zielonej Góry w zakresie działań mających na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców starówki. Opracowanie wspólnego planu działania z urzędnikami  to efekt między innymi ostatniego posiedzenia Komisji Praworządności i Porządku Publicznego, które odbyło się w ratuszu.

Podczas tego spotkania zielonogórzanie zamieszkujący ścisłe centrum poruszyli sprawę zakłócania spokoju i porządku na deptaku i w jego okolicach. Zaraz po tym spotkaniu podjęto szereg decyzji, które już zauważalnie przełożyły się na poprawę bezpieczeństwa na starówce.

Częstsze patrole na starówce

– To przede wszystkim częstsze patrole i legitymowanie osób przebywających w tym rejonie, ścisła współpraca oficera dyżurnego komendy miejskiej Policji z pracownikami Centrum Monitoringu Miejskiego, Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Strażą Miejską, a także dodatkowe patrole policji – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonje Górze.

Pierwsze efekty wspólnych działań podjętych przez policjantów i urzędników są już zauważalne. Na Placu Teatralnym nie gromadzą się grupy głośno zachowującej się młodzieży, które do tej pory zakłócały spoczynek nocny mieszkańcom. Teren ten znajduje się ponadto pod stałym nadzorem zarówno policjantów jak i pracowników Centrum Miejskiego Monitoringu, dzięki czemu reakcja na ewentualne zakłócenia jest natychmiastowa.

Miasto da pieniądze na patrole

Policjanci będą stale obecni w tym rejonie zielonogórskiej starówki. Podczas letnich weekendów w ciągu doby miejsce te odwiedza kilka tysięcy osób, dlatego policjanci podejmą takie działania, aby zarówno mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Dzięki decyzjom władz miasta na działania funkcjonariuszy zostaną przeznaczone dodatkowe pieniądze. Dzięki temu do służby po godzinach pracy będą angażowani mundurowi, którzy w okresie wakacyjnym, będą czuwać na bezpieczeństwem mieszkańców. Policjanci zadbają o zachowanie równowagi w działaniach i dodatkowe siły będą kierowane w rejony, gdzie w danym czasie interwencja policji będzie niezbędna. – Mundurowi będą częściej obecni w rejonie ścisłego centrum, ale nie odbędzie się to kosztem mniejszej liczy patroli na zielonogórskich osiedlach – mówi podinsp. Stanisławska.

– Nie możemy rzucić wszystkich sił na starówkę. Musimy zachować równowagę, bo w każdym rejonie miasta dochodzi do zdarzeń, na które musimy reagować. Owszem będziemy częściej obecni w rejonie ścisłego centrum, ale zapewniam, że nie odbędzie się to kosztem mniejszej liczy patroli na zielonogórskich osiedlach – mł. insp. Maciej Sipek, komendant miejski policji cytowany przez portal wiadomoscizg.pl.

Będzie kolejne spotkanie

Na 26 lipca zaplanowano kolejne posiedzenie Komisji Praworządności i Porządku Publicznego podczas, którego policjanci szczegółowo przedstawią plan działań w rejonie wzorowego porządku, a także wspólnie z urzędnikami ocenią dotychczas wprowadzone rozwiązania.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl