Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Wręczył im 200 euro

Zarzuty związane z wręczeniem łapówki i prowadzeniem pojazdu po pijanemu usłyszał 46-letni gorzowianin. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

We wtorek, 19 lutego br., po godzinie 11.00 policjanci z gorzowskiej drogówki patrolując ul. Matejki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi A2. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu, okazało się, że 46-letni gorzowianin prowadził po pijanemu. Miał dwa promile alkoholu. Dalsze czynności z  zatrzymanym policjanci przeprowadzili w gorzowskiej komendzie. I to właśnie podczas ich trwania 46-latek zdecydował się na kolejny bezprawny krok.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Wówczas to, chcąc aby policjanci odstąpili od czynności, wyłożył banknot 200 euro popełniając tym samym kolejne przestępstwo – mówi podkom. Marcin Maludy z biura prasowego lubuskiej policji.

46-letni gorzowianin to już 94. ujawniony przez gorzowskich policjantów kierujący, który zdecydował się prowadzić pojazd na podwójnym gazie. Za tego typu przestępstwo grozi kara do dwóch lat więzienia. Za wręczenie łapówki kara wynosi do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra