Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca wydmuchał ponad trzy promile, miał trzy sądowe zakazy prowadzenia i był poszukiwany

Pijany kierowca wydmuchał ponad trzy promile.

Nawet 5 lat więzienia grozi 32-latkowi, który z trzema aktywnymi zakazami prowadzenia i decyzją o cofnięciu uprawnień prowadził volkswagena. W dodatku był pijany. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. Po czynnościach nie mógł pójść do domu, bo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

W poniedziałek, 8 maja, policjanci krośnieńskiej drogówki podczas działań „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Bełkotał i ledwo stał na nogach. 32-latek wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. To nie koniec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że ma trzy sądowe aktywne zakazy prowadzenia oraz decyzją starosty cofnięte uprawniania do kierowania. Ponadto był poszukiwany trzema nakazami wydanymi przez sąd w celu odbycia kary więzienia.

Pijany kierowca wydmuchał trzy promile

Mieszkaniec powiatu kluczborskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie, a dzień później doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Czytaj też – Zielonogórzanin stracił nogę na wojnie w Ukrainie. Potrzebuje pomocy

32-latka czeka sprawdza w sądzie. Odpowie za prowadzenie po pijanemu i złamanie sądowych zakazów oraz prowadzenie po cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo mając na względzie, że pojazd którym kierował nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, zapłaci także wysoką karę pieniężną.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl