Próbował zapłacić w markecie fałszywym banknotem 200 zł. Teraz może trafić do więzienia nawet na 10 lat

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu podrobionego banknotu. Zgodnie z kodeksem karym grozi mu kara do nawet 10 lat więzienia.

Żagańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który za zakupy w markecie chciał zapłacić podrobionym banknotem 200 złotych. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 29-latkiem funkcjonariusze w jego portfelu ujawnili jeszcze trzy podrobione banknoty. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące.

W piątek, 5 maja, w jednym z marketów w Żaganiu 29-letni mężczyzna próbował zapłacić za zakupy podrobionym banknotem o nominale 200 złotych. Kasjerka zwróciła uwagę, na wygląd banknotu oraz strukturę papieru.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Z uwagi na podejrzenie, że jest to falsyfikat, na miejsce został wezwany patrol policji – mówi sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu. Mężczyzna został zatrzymany.

Płacił fałszywym banknotem 200 zł

W trakcie wykonywania z nim czynności policjanci znaleźli w jego portfelu jeszcze trzy takie banknoty o nominale 200 złotych. Banknoty nie miały znaków wodnych, a każdy z nich miał ten sam numer seryjny.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu podrobionego banknotu. Zgodnie z kodeksem karym grozi mu kara do nawet 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury 29-letni mieszkaniec Żar został aresztowany tymczasowo przez sąd. 

Toyota Zielona Góra