Toyota Zielona Góra

Inwestowali w kryptowaluty, i… zostali bez grosza

Mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego inwestując w kryptowaluty zostali oszukani na kwotę odpowiednio 120 tys. zł i 20 tys. zł. Nawet jeżeli ofiara nie zdąży „zainwestować” pieniędzy, często oszuści poprzez specjalne oprogramowanie uzyskują niezbędne hasła i loginy, dzięki czemu kradną pieniądze.

Tylko w ostatnich dniach do policjantów z komendy w Strzelcach Krajeńskich zgłosiły się osoby. Zostały oszukane inwestując w kryptowaluty. W jednym z przypadków kobieta straciła aż 120 tysięcy złotych. Mężczyzna z konta stracił około 20 tysięcy złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Trzeba mieć świadomość, że odzyskanie pieniędzy, czy namierzenie sprawców jest bardzo trudne. – Dlatego zanim zdecydujemy się na podobne inwestycje dobrze sprawdźmy firmę pod kątem jej wiarygodności – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Stracili inwestując w kryptowaluty

Warto sprawdzić opinię o firmie w intrenecie w wyszukiwarce lub sprawdzić na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Oferta inwestowania pieniędzy przez Internet jest obecnie bardzo szeroka. Coraz częściej słyszymy o kryptowalutach. Jest to jak najbardziej legalny sposób inwestowania, jednak trzeba pamiętać, że również w tym przypadku wymagana jest wiedza finansowa. Jak w każdym innym przypadku trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem, które zawsze istnieje przy tego typu inwestycjach.

Toyota Zielona Góra