Pijany kierowca z zakazem do 2019 r. wpadł w Krzeszycach

Pijany 51-letni kierowca forda zatrzymany przez sulęcińskich policjantów. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2019 r.

W czwartek przed godziną 18.00, policjanci ruchu drogowego, podczas patrolowania jednej miejscowości na terenie gminy Krzeszyce, zatrzymali do kontroli forda. Okazało się, że kierujący jak i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, a w pojeździe wybita była szyba.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Popełnione wykroczenia to nie jedyne przewinienie kierującego. Po zbadaniu jego trzeźwości okazało się, że kierował osobówką mając ponad dwa promile alkoholu. Policjanci ustali również, że mężczyzna był już karany wcześniej i sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów do 2019 r.

Kierowca zatrzymany został w policyjnej izbie zatrzymań a samochód zabezpieczony na parkingu. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawią mu zarzuty kierowania po pijanemu i nie stosowanie się do wyroku sądu.

Kontrolowany kolejny raz mężczyzna już wcześniej zatrzymywany był przez sulęcińskich policjantów. W sierpniu tego roku jechał ciągnikiem będąc pijany. We wrześniu wsiadł za kierownicę osobówki także wcześniej pijąc alkohol. 51-letni mieszkaniec Krzeszyc za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Toyota Zielona Góra