Pijany mężczyzna rzucił petardą w tłum

28-letni gorzowianin rzucił petardą w kierunku osób świętujących Nowy Rok. Do zdarzenia doszło o północy, kiedy setki osób świętowało Nowy Rok na gorzowskim bulwarze przy ul. Nadbrzeżnej.

– Jeden z uczestników odbywającej się imprezy masowej zdecydował się na niemający nic wspólnego z odpowiedzialnością, przepisami prawa, a w szczególności zdrowym rozsądkiem, krok – informuje podkom. Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji. W stronę uczestników zabawy rzucił wcześniej odpaloną petardę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zachowanie to zauważyli pracownicy jednej z firm ochroniarskich, którzy złapali nieodpowiedzialnego mężczyznę przekazując go w ręce policjantów.

Sprawcą zajścia okazał się 28-letni pijany gorzowianin. W chwili zatrzymania miał 1,8 promila alkoholu.  Noworoczny czas spędził w gorzowskiej komendzie. W środę 2 stycznia możliwe było przeprowadzenie z 28-latkiem czynności. Usłyszał on zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Tego samego dnia został przewieziony do prokuratury rejonowej, a stamtąd do sądu.

– Gorzowianin przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Otrzymał grzywnę oraz zakaz przebywania na imprezach masowych odbywających się na gorzowskim bulwarze – mówi podkom. Maludy.