Pijany pirat uciekał policji. Jechał 142 km na godzinę

Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali wczoraj szarżującego ul. Walczaka pirata, który osobową alfą jechał z prędkością 142 km/h wyprzedzając samochody na podwójnej ciągłej. Był pijany. Za samo przestępstwo grozi mu do dwóch lat więzienia.

Jest poniedziałek 10 września br. Skrzyżowanie ul. Czereśniowej z Walczaka. Kwadrans przed 23.00 policjanci z gorzowskiej drogówki monitorujący bezpieczeństwo na ulicach miasta zauważają, jak lewym pasem z dużą prędkością mija ich alfa romeo. Policjanci natychmiast reagują  na zachowanie kierowcy. W początkowej fazie nie jest to takie proste. Kierowca mknie ul. Walczaka osiągając prędkość 142 km/h, a poprzedzające go pojazdy mija na podwójnej ciągłej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci z gorzowskiej drogówki kończą szaleńczą szarżę na stacji paliw przy rondzie gdańskim. To jednak nie cały katalog nieodpowiedzialności 25-letniego kierowcy z województwa zachodniopomorskiego.

Po przeprowadzaniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazuje się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Prawo jazdy zabezpieczyli policjanci.

Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może trafić za kratki nawet na dwa lata. Dodatkowo 25-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością za wykroczenia, czyli przekroczenia prędkości o 92 km/h oraz wyprzedzanie na podwójnej ciągłej.

Gorzowscy policjanci zatrzymali już w tym roku blisko 600 nietrzeźwych kierujących. Mimo licznych apeli wciąż wielu bagatelizuje przepisy ruchu drogowego oraz zdrowie i życie własne oraz innych  użytkowników dróg.