Pijany poszukiwany za napad z nożem w ręku dobijał się do domu poszukiwanego za kradzieże

Pijany poszukiwany za napad z nożem w ręku dobijał się do domu poszukiwanego za kradzieże. fot. KPP Wschowa

Wschowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kar więzienia. Jedne był poszukiwany za rozbój z użyciem noża, a drugi za kradzieże.

W czwartek, 21 stycznia, dyżurny wschowskiej komendy dostał zgłoszenie, że w Sławie do drzwi jednego z mieszkań dobijał się pijany mężczyzna. Przestraszeni domownicy bali się otworzyć drzwi i wezwali policję. Kiedy awanturnik usłyszał, że mają przyjechać mundurowi, postanowił odpuścić i uciekł.

Czujni wschowscy policjanci podjeżdżając pod wskazany budynek zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez przestraszonych zgłaszających. Mężczyzna został zatrzymany. 30–latek był pijany. Wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany za rozbój z nożem w ręku. Ma za to do odsiadki 2 lata i 7 miesięcy więzienia. 30–latek trafił do policyjnego aresztu.

Niespełna dwie godziny później patrol wschowskiej policji pojechał pod wskazany adres w celu doręczenia korespondencji. Po wejściu do pomieszczenia policjanci zauważyli siedzącego w rogu pokoju mężczyznę, który był niespokojny i widać było, że wizyta mundurowych go zaskoczyła. – Funkcjonariusze postanowili sprawdzić czym to było spowodowane. Policyjny system rozwiał wszelkie wątpliwości – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

49-letni mężczyzna był poszukiwany przez sąd w Głogowie do odbycia kary 1,5 roku więzienia za kradzieże. On również trafił do policyjnego aresztu. Obaj skąd zostaną przewiezieni do zakładów karnych.