Uwaga! Bezczelne wyłudzenia pieniędzy w Zielonej Górze. Udają niepełnosprawnych. Mają nawet kule (ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

Uwaga! Bezczelne wyłudzenia pieniędzy w Zielonej Górze. Udają niepełnosprawnych. Mają nawet kule

W czwartek, 21 stycznia, nasi czytelnicy zobaczyli grupę osób, najprawdopodobniej narodowości romskiej, którzy udawali niepełnosprawnych i tam, wyłudzali pieniądze w Zielonej Górze.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.00. Na stację benzynową na al. Konstytucji 3 Maja podjechał volkswagen bus, najprawdopodobniej na rumuńskich tablicach rejestracyjnych. Z busa wysiadło kilku mężczyzn, – Ubrali kamizelki i wyszli na ulicę. Zaczęli podchodzić do stojących przed światłami samochodów i rozdawać zapachowe choinki do aut – opowiada nam świadek wydarzeń.

Jak im się udało, to wracali do zaparkowanych aut i prosili o pieniądze podając się za osoby niepełnosprawne, najczęściej głuchonieme. – W busie z tyłu mieli tysiące różnych choinek zapachowych – mówi ma świadek wydarzeń.

Kiedy zobaczyli, że ludzie robią im zdjęcia, natychmiast zeszli z ulicy, pobiegli do busa i odjechali na parking głębiej koło galerii Focus. Tam stali około 30 minut. Potem znowu wyszli na ulice.

Po pewnym czasie podeszło jeszcze kilku innych mężczyzn poruszających się o kulach. Oni też wsiedli do busa, który wtedy odjechała z parkingu.

Trafiły do nas kolejne sygnały od czytelników. Okazał się, że osoby te pojawiały się w czwartek na różnych ulicach. To były dwie grupy, które jeździły dwoma takimi samymi busami. Podchodzili do kierowców na różnych ulicach Zielonej Góry wręczając choinki zapachowe. Po chwili chcieli za to pieniądze powołując się na swoją niepełnosprawność. Część poruszała się o kulach. Po chwili znikali z ulicy i jechali dalej.

Nasi czytelnicy dwa busy oszustów zauważyli w korku przed wypadkiem na Trasie Północnej po godz. 18.30. – Ten co dawał choinki chodząc o kulach na Trasie Północnej teraz chodził bez kul i wypytywał o drogę do Legnicy – mówi nam czytelnik. To nie koniec. Udający osoby głuchonieme stali i rozmawiali ze sobą śmiejąc się w najlepsze.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta