Samochody.pl - poscigi.pl

  Plaga potrąceń, dlatego policja organizuje akcję „Piesi”

  Lubuscy policjanci przeprowadzili działania „Piesi”. Dlaczego? Dlatego, że z 88 wypadków, do których doszło od 1 do 30 października, aż 30z nich to potrącenia. Za złamanie przepisów w jeden dzień ukarano 136 osób pieszych i 240 kierowców.

  – Tylko od 1 do 30 października 2012 roku spośród 88 wypadków, do jakich doszło na terenie naszego województwa, aż 30 z nich to zdarzenia z udziałem pieszych – informuje podkom. Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji. Trzy potrącone osoby zginęły a 27 zostało rannych.

  To pokazuje jak ważne są działania policjantów w tym zakresie. Dlatego mundurowi bezwzględnie reagują na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ujawniają wykroczenia polegające na chodzeniu po niewłaściwej stronie drogi oraz przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. – Policjanci zwracają także uwagę w rejonie przejść dla pieszych, zarówno jeśli chodzi o osoby piesze, jak i kierujących. Interweniują także w przypadkach wtargnięć pieszych na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody – mówi podkom. Maludy.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Podczas akcji „Pieszy” przeprowadzonej 29 października nad bezpieczeństwem pieszych w całym województwie czuwało blisko 200 policjantów. Niestety, ich działania pokazują, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z łamaniem przepisów. – Aż 136 pieszych popełniło wykroczenia, które polegały przede wszystkim na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Nie bez winy są także kierujący. Ci popełnili aż 240 wykroczeń – wylicza podkom. Maludy.

  Sytuacja ta pokazuje, że nie zawsze policyjne apele o przestrzeganie przepisów są respektowane, dlatego policjanci nie będą łaskawi dla osób, które w perfidny sposób je łamią. W przypadku takich kierowców, kiedy ich zachowanie na drodze jest niewspółmierne do wysokości mandatu, policjanci rozważą możliwość zabrania prawa jazdy.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
  Fotowoltaika - poscigi.pl