Pobili swoją ofiarę pałką teleskopową. Próbowali porwać (ZDJĘCIA)

45-latek usłyszał zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, usiłowanie pozbawienia wolności oraz gróźb.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali trzech sprawców pobicia mężczyzny oraz usiłowanie pozbawienia go wolności. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd na wniosek prokuratury wobec dwóch z nich zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Wszystko wydarzyło się nocą z 29 na 30 maja w Małomicach. Trzech mężczyzn zaatakowało 44-latka, który wracał do domu. Napastnicy pobili mężczyznę używając do tego między innymi pałki teleskopowej. Następnie bandyci usiłowali wciągnąć pokrzywdzonego do samochodu, jednak zostali spłoszeni przez przypadkową osobę, która usłyszała głośne krzyki i wezwała policję.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Trójka sprawców uciekła z miejsca zdarzenia odjeżdżając samochodem. 44-latek doznał ogólnych obrażeń ciała.

– Przybyli na miejsce policjanci wykonali niezbędne czynności, które pozwoliły zatrzymać napastników w wieku od 32 lat do 45 lat – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu. Z zatrzymanymi wykonano czynności.

Pobili ofiarę, próbowali porwać

Fakt usiłowania wciągnięcia pokrzywdzonego do samochodu tłumaczyli tym, że chcieli go wywieść do lasu i nastraszyć. 45-latek usłyszał zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, usiłowanie pozbawienia wolności oraz gróźb. Dwaj pozostali mężczyźni 32-latek i 40-letni usłyszeli zarzut pobicia oraz usiłowania pozbawienia wolności.

W sobotę, 1 czerwca, Sąd Rejonowy w Żaganiu na wniosek prokuratury aresztował 40-latka i 45-latka tymczasowo na okres trzech miesięcy. Za udział w bójce lub pobiciu grozi im kara do 3 lat więzienia. Za udział w bójce lub pobiciu z udziałem niebezpiecznego przedmiotu karą może być nawet 8 lat więzienia. Za  usiłowanie pozbawienia wolności grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie gróźb jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.