Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Podpalił już komisariat, teraz napadł na przechodnia

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali czterech sprawców, którzy w sobotę rano zaatakowali mężczyznę na al. Zjednoczenia. Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani. Wśród nich jest 17-latek, który podpalił komisariat policji w Czerwieńsku.

W sobotę o godzinie 5.45 pracownik Giełdy Towarowej szedł al. Zjednoczenia do pracy. Na chodniku minął czterech młodych mężczyzn, a po chwili został przez nich zaatakowany. Sprawcy przewrócili go na ziemię, kopali w twarz i żebra. Wykręcali ręce żądając pieniędzy. Napastnicy przeszukali napadniętego i zabrali mu 360 zł oraz złotą obrączkę, potem uciekli w kierunku Przylepu.

Pokrzywdzony mężczyzna powiadomił policję podając rysopisy sprawców. Wszystkie patrole otrzymały komunikat o zdarzeniu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał w Płotach czterech mężczyzn odpowiadających rysopisom. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Jak się okazało są to znani policji mieszkańcy Czerwieńska, notowani wcześniej za inne przestępstwa kradzieży i znieważenia funkcjonariuszy policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wśród zatrzymanych jest także 17-letni Przemysław M. – jeden ze sprawców podpalenia Posterunku Policji w Czerwieńsku. Pozostali z zatrzymanych to 18-letni Tomasz S. i Kamil K. oraz 19-letni Daniel B.

Pokrzywdzony rozpoznał napastników. Jak się okazało po zatrzymaniu – wszyscy czterej byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut rozboju – za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek prokuratora aresztował wszystkich czterech mężczyzn.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl