Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Policja i strażnicy leśni tropią osoby kradnące gałęzie iglaków na stroiki

Tuż przed Świętem Zmarłych sulęcińscy policjanci i strażnicy leśni patrolują lasy i drogi dojazdowe pod kątem osób kradnących gałęzie drzew iglastych, które używane są do stroików.

Jak co roku przed Świętem Zmarłych wzrasta popyt na ozdoby nagrobne z gałązek drzew i krzewów iglastych, a nie zawsze pochodzą one z legalnego źródła. Stroisz to gałęzie, które wykorzystywane są do produkcji wieńców i stroików. Dlatego też patrole kontrolują bazary, targowiska i rejony cmentarzy.

Policjanci z Sulęcina wraz ze strażnikami leśnymi sprawdzają czy w lasach na terenie powiatu sulęcińskiego nie dochodzi do wycinek iglastych gałązek drzew i krzewów. Kontrolują pojazdy poruszające się po drogach leśnych i w pobliżu lasów, czy nie przewożą kradzionych gałęzi drzew iglastych. To właśnie w tym okresie dochodzi do wandalizmu, niszczenia
i okalaczenia młodych drzew iglastych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pamiętajmy, że gałęzie drzew iglastych można zakupić legalnie w nadleśnictwach, które są pozyskiwane w sposób w pełni bezpieczny dla drzew w ramach prac pielęgnacyjnych prowadzonych w lasach. Leśnicy wydają kupującym dowód sprzedaży, tzw. asygnatę poświadczającą legalny zakup gałęzi. Osoby, które sprzedają stroisz powinny posiadać dokument poświadczający legalność jego pozyskania.
Za kradzież gałęzi z lasu grozi grzywna do 500 zł.

Fotowoltaika - poscigi.pl